Kuršėnų Daugėlių pagrindinė mokykla

A+ A A-

Pasaulinė Gamtosauginių mokyklų veiklos savaitė Daugėliuose

Balandžio 22 - 27 dienomis viso pasaulio Gamtosauginės mokyklos mini pavasarinę veiksmo savaitę. Kuršėnų Daugėlių pagrindinė mokykla prisijungė prie Pasaulinės Gamtosauginių mokyklų veiksmo savaitės renginių. Šiai savaitei ruošėmės jau nuo balandžio pradžios. Kiekviena klasė turėjo pateikti idėjų, kaip galima taupyti mokykloje.

Trečiadienį, pačiame vidurdienyje, šviečiant pavasarinei saulei, visa mokykla susirinko mokyklos kiemelyje. Kiekviena klasė pristatė savo taupymo idėją. O tų idėjų tikrai buvo neprastų... 1 B klasės mokinukai demonstravo savo rankomis pagamintus ritminius instrumentus iš butelių kamštelių, ,,kinder“ kiaušinių, kuriuos naudoja muzikos pamokose. Antrokai sukūrė visą taupymo dienos planą. Jie siūlė žiemą pamokas pradėti devintą valandą, kad mažiau sunaudotume elektros energijos, kartą savaitėje nenaudoti kopijavimo aparatų, spausdintuvų, kartą per mėnesį paskelbti poilsio dieną valgyklos darbuotojoms, o patiems užkandžiauti atsineštais priešpiečiais ir pasidalinti maistu su draugais. 3B klasės mokiniai pririnko daug įdomios informacijos kaip galima taupyti vandenį. Dešimtokai sukonstravo įrenginį iš plastikinių butelių, į kurį įdėjus kambarines gėles ir išnešus į lauką lyjant lietui, jos būtų palaistytos, bet lietus jų neišplautų. Devintokai demonstravo parašiutus, padarytus iš panaudotų plastikinių maišelių. Parašiutai ypač sudomino pradinukus. Mokytoja L. Tautkevičienė parodė, kaip tuos parašiutus galima panaudoti fizikos pamokose. Įdomų eksperimentą atliko 6b klasės mokiniai. Jie visą savaitę stebėjo, kiek mokytojų į mokyklą atvažiuoja automobiliais. Kasdien prie mokyklos stovi 9 – 10 automobilių. Šeštokai ragino būti mokytojus draugiškais. Jeigu pavežėtume vieni kitus, užtektų ir trijų automobilių. O kiek dagalų (ir pinigų) sutaupytume.

Visos klasės ragino nešiukšlinti, taupyti, rūšiuoti. 6a klasės mokiniai kaip taupumo simbolį padarė didžiulę kiaulę – taupyklę. Jau tai, kad išmokome plakatus daryti ant panaudoto popieriaus ar seno plakato, rodo, kad mes mokomės. O mokytis niekada nevėlu.
Žemės mėnesio renginius užbaigsime talka. Vieni tvarkys aplinką prie mokyklos, kiti švarins pušyną, rinks šiukšles Daugėlių mikrorajone. Veiklos savaitė baigiasi, tačiau geri darbai tegul tęsiasi.

  • 100_0614 Small
  • 100_0620 Small
  • 100_0624 Small
  • 100_0625 Small
  • 100_0635 Small
  • 100_0637 Small

Asta Startienė, mokytoja

MOKYKLOS LOGOTIPAS


ELEKTRONINIS DIENYNAS


Kontaktai

mokykla2014

Daugėlių g. 86,  81119 Kuršėnai Šiaulių r. sav.
Kodas  190057219
E. paštas   Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Tel. (8 41) 58 63 54, (8 62) 09 12 23, 
faksas (8 41) 58 63 54 

Svetainę sukūrė ir administruoja informacinių technologijų mokytoja Audronė Sirvydienė 

Kuršėnų Daugėlių pagrindinė mokykla. Visos teisės saugomos.
Stilius: The World News II, GavickPro. Varikliukas: Joomla.
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH