Kuršėnų Daugėlių pagrindinė mokykla

Istorija

Daugėlių pagrindinė mokykla išaugo iš Kuršėnų pradinės mokyklos, kuri priklausė Kuršėnų vaikų globos namams. Pirmasis jos mokytojas buvo E. Lapas, vėliau tapęs direktoriumi, antroji – Juozapavičiūtė. Didėjant vaikų skaičiui, tuometinė Vaikų globos namų direktorė T. Betlinskienė pasirūpino, kad būtų pastatytas naujas pastatas.

1955 m. atidaryta septynmetė mokykla. Jai vadovavo direktorė V. Bražienė, vėliau J. Jurgaitis. 1962 m. mokykla reorganizuota į aštuonmetę. Apie 20 metų vaikai mokėsi toje žalioje medinėje mokykloje pušyne.

Plečiantis Daugėlių gyvenvietei, nutarta statyti naują mokyklą, ir 1964 m. rugsėjį į klases ji pakvietė 365 vaikus. 1967 m. jai buvo suteiktas vidurinės mokyklos statusas. Mokinių skaičius išaugo iki 651, teko dirbti dviem pamainomis. Tai paskatino 1968 m. pastatyti priestatą. Pakito ir pavadinimas – tapo Kuršėnų 2–ąja vidurine mokykla. Vienu metu mokinių skaičius buvo išaugęs iki 960 mokinių, klasėse mokėsi net po 42 mokinius.

Nuo 1975 m. rugsėjo mokyklai pradėjo vadovauti direktorius V. Šimkus. Vėliau jį keitė I. Morkuvienė, J. Bartkevičienė. Aštuntasis dešimtmetis buvo garsus didžiausiu abiturientų skaičiumi, savu estradiniu ansambliu, orientacinio sporto pergalėmis.

Devintajame dešimtmetyje mokykla vis dar turėjo turtingą ir dosnų rėmėją - Daugėlių statybinių medžiagų kombinatą, kurio dėka mokiniai ir mokytojai keliavo po įvairias šalis. 1996 m. mokykloje įvyko didelės permainos: kultūros namai, kuriuose buvo rengiamos įvairios šventės, koncertai bei rodomi filmai, perduoti mokykai.

Pasikeitė ir mokyklos pavadinimas – Kuršėnų 2-oji pavadinta Daugėlių vidurine mokykla. 1998–1999 m. m. – jubiliejiniai: išleista 30-oji abiturientų laida, mokykla atšventė 55–uosius metus ir ... gautas pirmas kompiuteris!

Kitas dešimtmetis mokyklai atnešė ir gražių, ir liūdnų permainų. Kaip ir visoje Lietuvoje, taip ir Daugėliuose sumažėjo mokinių skaičius, ir 2008 m. mokykla reorganizuota į pagrindinę. Bet mokyklos gyvenimas nenutrūko: ji gražėjo, tobulėjo, turtėjo. Kabinetai buvo aprūpinti naujais baldais, technologinėmis priemonėmis, įrengtos 2 kompiuterių klasės, modernizuota biblioteka bei mokytojų kambarys. Kieme įrengtas mažasis stadionas. Ir pats mokyklos pastatas renovuotas: uždengtas naujas stogas, sudėti plastikiniai langai, įrengta moderni virtuvė su didele valgyklos sale, šiuolaikiškai sutvarkyti tualetai.

2013 m. vėl nauji pokyčiai mokykloje: direktore tapo L. Damkienė. Kūrybingų vadovų ir darbštaus kolektyvo dėka mokykla tęsia senąsias ir kuria naujas tradicijas. Ji ir toliau išlieka kultūriniu Daugėlių mikrorajono centru: čia vykstančiuose renginiuose dalyvauja ne tik bendruomenės nariai, bet ir tėvai, seneliai, gyventojai. Didžiuojamės savo mokykla, jos mokytojais ir laimėjimais. Mokykla garsi gamtosauginės ir sportinės veiklos tradicijomis bei pasiekimais.

Jau 21 metai kiekvieną rudenį visus sukviečia „Olimpinis ruduo“, o pavasarį – „Tai bent šeimynėlė“ šventės. 2014 m. III–ąjį kartą mokykla buvo išrinkta ir apdovanota kaip sportiškiausia Lietuvos pagrindinė mokykla.

Eilę metų mokykla dalyvauja gamtosauginiuose projektuose, organizuoja Daugėlių gyventojams „Miško šventę“ bei kitus renginius, skatinančius sveiką gyvenseną, meilę savo aplinkai. Jaunieji gamtosaugininkai net devynis kartus iškovojo mokyklai „Žaliąją vėliavą“.

Penktą kartą „Saugaus eismo“ būrelis rajoninėse ir regioninėse šviesoforo varžybose užėmė I–ąją vietą.

2014–2015 m. m. mokykloje mokosi 246 mokiniai, dirba 33 mokytojai. Jų tarpe – 6 mokytojai, baigę šią mokyklą ir vėl sugrįžę į ją. Tai A. Sirvydienė, A. Startienė ir V. Mačiulienė, L. Lukšaitė, R. Poškienė, A. Reutienė, I. Vijūnienė, D. Grubliauskienė. Raštinės vedėja V. Norvaišienė taip pat buvo šios mokyklos abiturientė.

Po pamokų mokiniams veiklos netrūksta: veikia 20 neformaliojo ugdymo būrelių, kuriuose jie tobulina žinias bei įgyja naujų kūrybinių, meninių įgūdžių, lavina kūną. Galime pasidžiaugti, kad šiemet šoka beveik visa mokykla. Turime ne tik šokių būrelius pradinukams ir vyresniesiems, bet ir šokių modulius. Charizmatiška šokių mokytoja Roberta Šliogerytė sugeba įtraukti ir uždegti visus: nuo pradinukų iki dešimtokų.

Praėję metai mokyklai buvo ypatingi – bendruomenė paminėjo mokyklos 70–ies metų jubiliejų. Ta proga kiemelyje pastatyta ir atidaryta mokyklos simbolio „Pelėdžiuko“ skulptūra.