Kuršėnų Daugėlių pagrindinė mokykla

Paukščiai grįžta namo

Atkeliaujantis pavasaris - laikas, kai į mūsų šalį iš šiltųjų kraštų parskrenda peržiemoję paukščiai, kuriems reikia namų. Inkilai paukščiams Lietuvoje keliami nuo senų senovės. Didžiausia paskata organizuoti kolektyvinius inkilų kėlimo renginius buvo prof. Tado Ivanausko iniciatyva pradėtos rengti inkilų kėlimo šventės. Tokios šventės 1922-1923 m. vyko Kaune ir jo apylinkėse, vėliau paplito po visą šalį.

Pastaraisiais metais miškininkų organizuojamos inkilų kėlimo šventės jau yra tapusios smagia tradicija, pažyminčia paukščių grįžimą bei gamtos prisikėlimą po žiemos. Rūpintis mus supančia gamta - visų, ne tik miškininkų pareiga. Kovo 17 dieną, kartu su Kuršėnų miškų urėdijos miškininkais inkilus prie mokyklos esančiame pušyne kėlė ir mūsų mokyklos mokiniai. Dabar belieka laukti, ar sparnuočiai pasirinks jiems pastatytus namus.

Jaunųjų žurnalistų informacija