Kuršėnų Daugėlių progimnazija

Svarbiausios Naujienos

PRADINIO UGDYMO ORGANIZAVIMAS NUO KOVO 22 DIENOS

Turime naują logotipą. Atnaujinamas įvaizdis – vienas iš progimnazijos pokyčio rezultatų.

Ačiū technologijų mokytojui Sauliui Rupšiui už realizuotas mokinių ir mokytojų idėjas, pasiūlymus.

A+ A A-

Literatūriniai skaitymai – dovana V.Mačernio 100-mečiui

2021-ieji paskelbti poeto V. Mačernio metais. Juk šiemet birželio 5 d. sukanka 100 metų, kai gimė poetas. Kuršėnų Daugėlių progimnazijoje kovo 23 d. buvo organizuota poezijos skaitymų popietė ,,Ir žody nušvito...naujas pasaulis“ (V.M.), kurioje dalyvavo ir mokyklos pedagogai, ir moksleiviai (renginys vyko nuotoliniu būdu).

Moksleiviai, paskatinti savo mokytojų, domėjosi V. Mačernio gyvenimu ir kūryba, rinko medžiagą apie jo gimtąją Šarnelę, kūrybinį palikimą... Aštuntokė Ugnė Sekreckytė pristatė IT vaizdo pateiktis ,,V. Mačernio ,,Metų “ sonetai moksleivių fotografijose“. Kūrybiškai buvo pateiktos mokyklos jaunųjų žurnalistų nuotraukos, kuriose atsispindėjo metų laikai, perteikiantys sonetų žmogaus būties nuotaiką, išgyvenimus. Po pristatymo sonetus deklamavo progimnazijos mokytojai, vadovai. Jų meninis skaitymas buvo vienas iš saviraškos būdų, padėjusių patirti teigiamų emocijų popietėje dalyvavusiems mokiniams. Septintokai Aristėja Pužaitytė bei Saulius Šivickas sudėję į skaidres bei sumaketavę visus moksleivių piešinius, nutapytus pagal poeto kūrybą, skaitė pranešimą ,,Vizijos“– reikšmingiausias V.Mačernio ciklas mokinių iliustracijose“. Renginio dalyvius ypač sužavėjo penktokės Perlos Šiuipytės piešinys pagal vizijos eilutes: ,, Ir vandenin palinkusios obels šakoj, matyt, seniai jau padžiauta skara pleveno ryto vėjuj.“ Šie poeto vaizdiniai bei regėjimai tikrai labai meniškai nutapyti jaunosios dailininkės.

Jautriai ir nuoširdžiai buvo pristatyti ir ,,V. Mačernio laiškai mylimajai“. Aštuntokė Samanta Pilvelytė, perskaičiusi pranešimą, pakvietė laiškus skaityti savo mokytoją R. Juodį bei klasės draugą Justą Norvilį. Vyriški balsai skambėjo įtaigiai, ilgesinga intonacija - poeto rašyti tekstai mylimajai Bronei palietė ne vieno širdį, privertė susimąstyti, kokia didi ir galinga meilės jėga...

Popietės dalyviai, patyrę pačių geriausių emocijų, buvo pakviesti mokyklos bibliotekininkės J. Bartkevičienės aplankyti virtualią parodą, o papildę savo žinių bagažą galėjo pasitikrinti žinias ir viktorinoje apie V. Mačernį. Šį renginį stebėjusi mokytoja A. Saliamonavičė nepakartojamas akimirkas įamžino ir įgarsino vaizdo klipe (jį galite pažiūrėti YouTube kanale: https://youtu.be/FmCy2J7FxM8)

  • A
  • Kvietimas
  • PERLA
  • Pavasario sonetas
  • Rudens sonetai 1
  • S
  • renginio dalyviai

Lietuvių kalbos mokytoja D. Janušauskienė

Nuorodos

                                                            patyciu-dezute-logoPATYČIŲ DĖŽUTĖ   
                                                              NACIONALINĖ ŠVIETIMO AGENTŪRA
  
                               
               

                  TĖVŲ LINIJA                 VAIKŲ LINIJA                 JAUNIMO LINIJA

     
                                       www.tinklas.lt
       

MOKYKLOS LOGOTIPAS

ELEKTRONINIS DIENYNAS


Kontaktai

mokykla2014

Daugėlių g. 86,  81119 Kuršėnai Šiaulių r. sav.
Kodas  190057219
E. paštas   Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Tel. (8 41) 58 63 54, (8 62) 09 12 23, 
faksas (8 41) 58 63 54 

Svetainę sukūrė ir administruoja informacinių technologijų mokytoja Audronė Sirvydienė 

Kuršėnų Daugėlių pagrindinė mokykla. Visos teisės saugomos.
Stilius: The World News II, GavickPro. Varikliukas: Joomla.
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH