Svarbiausios Naujienos

Turime naują logotipą. Atnaujinamas įvaizdis – vienas iš progimnazijos pokyčio rezultatų.
Ačiū technologijų mokytojui Sauliui Rupšiui už realizuotas mokinių ir mokytojų idėjas, pasiūlymus.

Pamokų tema – „Būk Interneto Genijus“

Pasaulinės pandemijos metu internetas tapo kasdiene priemone kiekvienam iš mūsų – mokomės, dirbame, bendraujame. Tačiau, šalia visų gerų dalykų, virtualioje erdvėje slypi ir kita, tamsioji, interneto pusė – žalingas nepilnamečiams turinys, neapykantos kurstymas, asmeninių duomenų naudojimas ir kita.

Lietuvoje Saugesnio interneto savaitė vyko vasario 8–12 d. Iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet mūsų mokykloje buvo vykdomas projektas „Saugesnio interneto savaitė“.

Informacinių technologijų, geografijos pamokų metu, kurių tema – „Būk Interneto Genijus“, 5–8 klasėse vyko mokymai, dalijimasis patirtimi, diskusijos kaip apdairiai elgtis virtualioje erdvėje ir išmokti saugotis joje tykančių pavojų (neatsakinėti į žeminančias žinutes ar laiškus, jokiu būdu neiti į jokius susitikimus su internetiniais draugais, nesakyti savo namų adreso, mokyklos, savo pavardės internetiniams “draugams” ir pan.).

Mokiniams buvo pateiktas internetinis žaidimas „Interland: Būk Interneto Genijus“. „Interlande“ yra keturios karalystės, o įveikus kiekvieną jų mokiniui išduodamas asmeninis diplomas, patvirtinantis jo žinias. Šiuos keturis diplomus kiekvienas mokinys turėjo pateikti prie pamokos temos Classroom platformoje. Tai įrodymas, kad „Esi Interneto Genijus“.

Teko svečiuotis ir  2–4 klasėse. Testu buvo patikrintos bazinės skaitmeninės žinios bei ugdomas kritinis mąstymas susidūrus su galimais apgaulės atvejais internete. Vyko diskusijos, dalijimasis patirtimi. Pradinukai taip pat buvo supažindinti su internetiniu žaidimu, kuris lavina įgūdžius, reikalingus saugiam ir išmaniam interneto tyrinėjimui.

Susikūrusi 5–6 klasių mokinių komanda „DAUGĖLIUKAI“ dalyvavo nuotolinėje Nacionalinėje saugesnio interneto viktorinoje. Keturias dienas vyko viktorinos turai, skatinantys komandas tarpusavyje diskutuoti įvairiomis saugesnio elgesio internete temomis.

Gauta padėka už dalyvavimą Nacionalinėje saugesnio interneto viktorinoje bei dalyvio pažymėjimas.

• 2 kl
  • 2 kl_2