Kuršėnų Daugėlių pagrindinė mokykla

Konferencija apie Unesco Pasaulio paveldą Lietuvoje

Kovo 5 dieną mokykloje vyko projekto ,,Pasaulio paveldas Lietuvoje“ baigiamasis etapas – moksleivių konferencija. 2020-ieji paskelbti UNESCO metai Lietuvoje, todėl buvo pasirinkta tema apie Kuršių neriją, kaip Pasaulio paveldo objektą. Renginiui ruošėsi I-X klasių mokiniai, konsultuojami savo mokytojų (konferencijos koordinatorė istorijos mokytoja E. Dirmeikienė). Meniškus, žaismingus ir spalvingus pristatymus paruošė pradinukai. Vieni pasakojo apie Dainų šventę, kaip unikalų reiškinį, patys atliko skambias lietuviškas dainas. Kiti pasakojo apie Lietuvos regionų rūbų savitumą, jų nacionalinį koloritą, priminė kryždirbystės meną, lankėsi Kryžių kalne. Mokytojas Saulius R. ir Remigijus Č. kartu su mokiniais pagamino muliažą – puikią vaizdinę priemonę šia tema.

Vyresniųjų klasių mokinių organizuoto projekto tikslas – tai pamoka – ekskursija į Nidą. Aplankyti unikaliausi gamtos kampeliai: Parnidžio kopa, keliauta Pažintiniu taku Naglių gamtos rezervate ( Mirusios kopos), grožėtasi Kuršių mariomis ir Baltijos jūra... Apie visa tai ir pasakojo kelionės dalyviai konferencijoje, paruošę IT vaizdo pateiktis, žodinius pranešimus, panaudoję filmuotą medžiagą. Šio projekto baigiamasis etapas – tai paruošta fotografijų (net 18 fotonuotraukų mediniuose rėmeliuose apie Nidą) paroda. Ši nauja erdvė suteiks jaukumo, estetiškumo mokyklai, ja bus galima pasinaudoti vedant netradicines pamokas.
Geografijos olimpiadoje dalyvavusi mokyklos komanda užėmė prizinę III vietą... Jie pasidžiaugė, kad taip pat parodė puikias žinias apie UNESCO paveldą Lietuvoje.

• 2 laimos
  • 4 septintokai