Kuršėnų Daugėlių pagrindinė mokykla

Prasminga pirmokų kelionė

Smagu mokytis ne tik klasėje, bet išvykus už mokyklos ribų, gyvai pažinti, prisiliesti prie savo krašto istorijos, kultūros ir meno šakų.

Sausio 23 dieną mūsų mokyklos pirmokai išsiruošė susipažinti su Kryžių kalnu-unikalia ir vienintele istorine vieta pasaulyje, kur nuo XIX a. statomi kryžiai prašant Dievo malonių ar dėkojant už jas.

Pirmiausiai mažieji keliauninkai aplankė Mažesniųjų brolių ordino (OFM – pranciškonų) vienuolyną. Čia vaikus sutiko brolis pranciškonas Mykolas Letkauskas. Jis papasakojo mažiesiems apie šventąjį Pranciškų, jo gyvenimą, patirtus stebuklus, vienuolijos įkūrimą, apie pranciškonų vienuolių rūbus, jų gyvenimą ir įžadus. Klausydami įdomių brolio vienuolio pasakojimų, vaikai apžiūrėjo koplyčią, vienuolyno biblioteką, vidinį kiemelį su šv. Pranciškaus statula.

Po to, patraukę Kryžių kalno link, išgirdo Kryžių kalno atsiradimo istoriją ir kryžių statymo prasmę. Apžiūrėjo popiežiaus Jono Pauliaus II pastatytą kryžių, kurį jis pastatė 1993 metais vizito Lietuvoje metu. Pasigrožėjo ypatingai meniškais liaudies meistrų kūriniais, drožiniais, skulptūromis ir kukliais liaudies menininkų darytais kryžiais. Sužinojo apie kryždirbystės amatą, kuris yra įtrauktas į UNESCO Žmonijos nematerialaus ir žodinio paveldo šedevrų sąrašą. Dabartiniu metu ant Jurgaičių piliakalnio priskaičiuojama per 20000 kryžių.

Vėliau pirmokai su savo mokytoja Rima Rupšiene vyko į kino teatrą „Forum Cinemas, kur žiūrėjo nuotaikingą nuotykių filmą apie gyvūnus „Daktaras Dolitlis“.

Aptarę savo pirmos kelionės įspūdžius, patyrimus prie bendro stalo, laimingi grįžo namo, jau laukdami kitų įdomių kelionių.