Kuršėnų Daugėlių pagrindinė mokykla

PROJEKTO „MEDIJOS – KŪRYBINĖS TECHNOLOGIJŲ DIRBTUVĖS“ EDUKACINĖ-KŪRYBINĖ ŽAIDIMŲ KŪRIMO STOVYKLA

2019 m. spalio 19–20 dienomis mūsų mokyklos mokiniai – Raigardas, Vilius, Justas, Kajus, Tadas, Dovydas, Grantas, Kamilė, Eimantas, Laurynas, Justas, Aivaras – kartu su kitų Kuršėnų mokyklų mokiniais (mūsų buvo dauguma), dalyvavo „Medijos – kūrybinės technologijų dirbtuvės“ projekto stovykloje. Tai – Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vykdomo projekto veikla, dieninė edukacinė-kūrybinė žaidimų kūrimo stovykla kompiuterinio žaidimo „Kelionė po Šiaulių rajoną“ sukūrimui.

Veiklos vyko net dvi dienas vos su keletą minučių trukusiomis pertraukomis pasitarimams ar pasistiprinimui maistu. Toks didelis krūvis nebuvo numatytas stovyklos lektoriaus, programuotojo Karolio Norkūno ar projekto vadovės Karolinos Jasiukevičiūtės.

Pirmąją stovyklos dieną, šeštadienį, susirinkusieji susipažino su stovyklos tikslu:
– sukurti kompiuterinio žaidimo prototipą;
– per praktinius užsiėmimus išmokti valdyti pagrindinį žaidimų kūrimo įrankį – Unity.

Užsiėmimo pradžioje lektorius trumpai apžvelgė žaidimų kūrimo industriją, kokios įmanomos žaidimų kūrimo programos, principai, veikimo mechanika. Mokiniai, gavę lektoriaus užduotis, bandė kurti personažus, kompozicijos elementus, maketavo grafinį dizainą, programavo, gilinosi į garso takelio formavimą ir taip susipažino su Unity programos pagrindais bei suderino techninių žinių įgijimą bei kūrybinį išradingumą.

Antroją stovyklos dieną, sekmadienį, dalyviai buvo suskirstyti į komandas, kurios gavo temines kūrybines užduotis žaidimui sukurti. O žaidimas buvo apie Šiaulių rajono krašte esančias istorines ir kultūrines vertybes: kultūros, gamtos, laisvės paminklus ir piliakalnius. Jaunieji kūrėjai kūrė personažus, objektus, garso takelį, piliakalnių dizainą, programavo projekto aplinką, suvedinėjo tekstus, kodavo reikiamas formules, skirtas žaidimo veikimui.

Dviejų dienų dieninė edukacinė-kūrybinė žaidimų kūrimo stovykla tuo nesibaigė. Dalyviai nuotoliniu būdu bendraus su lektoriumi ir toliau užbaiginės žaidimo paskutines detales, kurios reikalingos galutiniam prototipo pristatymui.

DIENINĖ EDUKACINĖ-KŪRYBINĖ ŽAIDIMŲ KŪRIMO STOVYKLA

Informacinių technologijų mokytoja Audronė Sirvydienė