Kuršėnų Daugėlių pagrindinė mokykla

A+ A A-

Istorijos pėdsakais: Radviliškio kraštas

2019–ieji paskelbti Jono Žemaičio-Vytauto metais. Jei norime žinoti savo krašto istoriją, turime keliauti, pažinti...Tad ir mūsų mokyklos penktokai, septintokai su lietuvių kalbos ir istorijos mokytojomis (D. Janušauskienė, E. Dirmeikienė) vyko į pažintinę kelionę po Radviliškio rajoną.

Ekskursiją pradėjome Minaičiuose, kur yra Lietuvos partizanų bunkeris. Ši vieta labai svarbi savo istorija: čia pokario metais pas kaimo žmones Miknius partizanų vadai įkūrė savo būstinę. Gidė įdomiai pasakojo apie šių lietuvių pasiaukojimą, didvyriškumą, saugant partizanų paslaptis. Muziejuje išlikę laiškai, asmeniniai daiktai, apranga, ginklai... Netoli muziejaus jų garbei pastatytas memorialas, čia mes uždegėme žvakutes.

Daug pamatėme ir Radviliškyje, kuris dar vadinamas geležinkeliečių sostine. Apžiūrėjome ir tremtinių vagoną, senąjį garvežį, užlipę ant tilto stebėjome važiuojančius traukinius... Prie Radviliškio bažnyčios taip pat yra tremties ženklai: Akmenų siena su tremtinių vardais ir Sibiro vietovardžiais, kryžius, geležinkelio bėgiai, kurie simbolizuoja be kaltės ištremtų žmonių kelią. Stebėjomės skulptūrų parko grožiu: čia nuostabios, iš medžio išdrožtos skulptūros primena Lietuvos kunigaikščius, baltų dievus, mūsų tautos etnografiją.

Kelionė praturtino kiekvieną, paskatino dar labiau domėtis savo gimtinės praeitimi, lankyti nuostabiausius jos kampelius.

 • akm3
 • arno memor
 • bun1
 • bun2
 • bunk3
 • bunk5
 • ernesta
 • mem3
 • parkas2
 • rad park
 • rad1
 • rad2
 • tr

A.Barauskas, L. Terechova,
fotografijos autoriai

MOKYKLOS LOGOTIPAS


ELEKTRONINIS DIENYNAS


Kontaktai

mokykla2014

Daugėlių g. 86,  81119 Kuršėnai Šiaulių r. sav.
Kodas  190057219
E. paštas   Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Tel. (8 41) 58 63 54, (8 62) 09 12 23, 
faksas (8 41) 58 63 54 

Svetainę sukūrė ir administruoja informacinių technologijų mokytoja Audronė Sirvydienė 

Kuršėnų Daugėlių pagrindinė mokykla. Visos teisės saugomos.
Stilius: The World News II, GavickPro. Varikliukas: Joomla.
UK Bokmakers ArtBetting.net - Bookmakers reviws.
Read more for Ladbrokes the UK bookmakerLadbrokes Registration - full information
Bokmaker Number 1 in uk William Hill Registration WH