Kuršėnų Daugėlių pagrindinė mokykla

Ar žinojote, kad mišką reikia auginti kaip daržą?

Mūsų mokyklos jaunųjų miško bičiulių būrelio nariai viešėjo Kuršėnų miškų urėdijos medelyne. Išvykstant iš mokyklos visi klausinėjo, kur važiuosime? Mes juokavome, kad eisime grybų rinkti.

Tik nuvažiavus į medelyną, mus pasitiko vyriausias urėdijos miškininkas Vytautas Rupšys ir medelyno viršininkas Stasys Vainoras. Miškininkai mums parodė, kur auginamas būsimas miškas. Medelių sodinukai, kaip daržovės darže, auga lysvėse. Miškininkai papasakojo, kad juos reikia ir ravėti, ir laistyti, po metų persodinti. Apžiūrėjome juodalksnių, pušų, eglučių lysves. Ten sodinukai buvo vešlūs ir žali. O štai ąžuoliukams nepasisekė. Po praeitos žiemos jų išliko vos po keliolika daigų lysvėje.

Apžiūrėjus sodinukų lysveles, miškininkai mus nusivedė tolyn, Pasakė, kad rinksime kankorėžius. Visi pradėjo dairytis eglyno. Bet nei eglyno, nei pušyno aplink nesimatė. Atėjome į juodalksnyną. Sužinojome, kad ir juodalksnių vaisiai vadinami kankorėžiais. Visi ėmėmės darbo. Juodalksnių kankorėžėliai maži, tad ne taip greit gali priskinti pilną krepšelį ar kibirėlį. Iš mažų kibirėlių pylėme derlių į didelius krepšius ir miškininkų atneštus kibirus. Surinkti kankorėžiai keliaus į džiovyklas, kur iš kankorėžių išbyrės sėklelės.

Pasidarbavę, pėsčiomis grįžome į mokyklą. Džiugu, kad ir mes prisidėjome prie miško auginimo.

Būrelio informacija