Kuršėnų Daugėlių pagrindinė mokykla

Kelionė, įkvėpusi labiau pamilti... LIETUVĄ

Kuršių nerija šiemet mini 20-ies metų sukaktį, kai įrašyta į UNESCO Pasaulio paveldo objektų sąrašą.. Ta proga Daugėlių pagrindinės mokyklos mokytojų (kalbų, fizinio ugdymo bei technologijų) metodinio būrelis įgyvendino projektą, skirtą šiai datai paminėti. Tad į Nidą vyko per 50 mokinių ir mokytojų, nes mūsų tikslas ir buvo susipažinti su Kuršių nerijos smėlio kopų kraštovaizdžio išskirtinumu, to krašto istorine praeitimi bei etnografija.

Nepabūgę nei lietaus, nei vėjo, gamtiniu pažintiniu taku Naglių gamtos rezervate keliavome po Mirusias kopas. Lipome į Parnidžio kopą, aplankėme savitas Nidos etnografines kapinaites, kurių mediniai kryžiai mena Mažosios Lietuvos praeitį. Pasivaikščiojimas po Nidą, Juodkrantę, kultūrinių bei gamtinių objektų lankymas labai praturtino ir praplėtė mokinių akiratį.

Smėlio kopose esanti prancūzų filosofo Ž.P. Sartro skulptūra „Prieš vėją“ tik patvirtino kažkada lankantis Nidoje jo ištartus žodžius: „Pirmą kartą debesys man po kojomis. Jaučiuosi, lyg stovėčiau rojaus prieangyje“. Tą patį jautėme ir mes visi, pakeliavę ir geriau pažinę Kuršių neriją.

Grįžus visų laukia atsakingas darbas: mokykloje vyks konferencija, kur mokiniai, konsultuojami savo mokytojų, turės pristatyti atsakingai paruoštą medžiagą apie Kuršių nerijos išskirtinumą, o mokyklos fotografai turės paruošti fotografijų parodą, kuri papuoš mokyklą.

Esame dėkingi mokyklos vadovui G. Gotceitui (l.e. direktoriaus pareigas) už suteiktą galimybę pakeliauti po Kuršių neriją.

• emilija
  • foto visi