Kuršėnų Daugėlių pagrindinė mokykla

Europos kalbų diena mokykloje

Rugsėjo 26 dieną švenčiama Europos kalbų diena. Šios šventės metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms.

Ir mūsų mokykla paminėjo šią dieną, aktyviai dalyvaudama Lietuvos vaikų ir jaunimo centro kartu su Valstybės institucijų kalbų centru paskelbtame piešinių konkurse „Europos kalbų dienai paminėti“. Buvo pakviesti visi mėgstantys piešti vaikai savo darbuose parodyti, kaip jie jaučia, suvokia, vertina Europos kalbų ir kultūrų įvairovę. Tai buvo puiki galimybė pamąstyti pamokose, kaip jaučiamės daugiakultūriame ir daugiakalbiame pasaulyje.

Piešiniuose turėjo atsispindėti 1 iš 4 temų:

•  kaip kitų šalių kalbų mokėjimas praturtina gyvenimą?
•  kaip tarpusavyje susijusios skirtingos kalbos ir kultūros?
•  kodėl svarbu išsaugoti Europos daugiakalbystę?
•  pasirinktos Europos tautos kalba ir kultūra.

Vyko dailės, užsienio bei lietuvių kalbų integruotos pamokos, kurių metu mokiniai diskutavo šiomis temomis, dalyvavo protmūšyje, o paskui piešdami perteikė savo nuotaikas, mintis, emocijas apie Europos kalbas, jų mokėjimo svarbą.

• 5kl
  • bal1